Benro BV8

 
Doprava zdarma Efekt lupa
  • 1 z 28
 

Profesionální videostativ s dvojitými hliníkovími nohami a hlavou s možností nastavení tuhosti a odporu chodu. Max. nosnost setu je 8kg.

Dostupnost Na dotaz
22 490 Kč    
Kód produktu 784932
Kategorie BV série set
Záruka 5 let
 

Profesionální videostativ Benro BV8 je vhodný pro větší kamery a DSLR o hmotnosti do 8kg.

Ergonomie hlavy a uspořádání ovládacích prvků hlavy je navrženo tak, aby bylo možné hlavu nastavovat jednou rukou a to i při nepřetržitém natáčení. Stupnice 0-3 na vnitřní straně hlavy označuje nastavenou hodnotu tuhosti chodu hlavy ve vertikální poloze. Druhá stupnice 0-4 (více vpravo), zobrazuje nastavení hodnoty protiváhy hlavy. Na spodní části hlavy je stupnice 0-3 zobrazující nastavení horizontální tuhosti chodu hlavy.
Pomocí aretačních ovladačů je možné fixovat jak vertikální, tak horizontální pohyb hlavy.

Na levé straně hlavy je 3/8" závit pro upevnění libovolného příslušenství, vhodný např. k upevnění monitoru, osvětlení apod.

Rychloupínací destička Benro QR13 je kompatibilní s destičkou Manfrotto 501/4PL, destička umožňuje posun v základně hlavy v rozmezí 5cm vpřed i vzad. Rychloupínací destička se fixuje aretačním ovladačem v základně hlavy a proti náhodnému vypadnutí je chráněna pojistkou. Na spodní části rychloupínací základny hlavy jsou závity s náhradními šrouby pro rychloupínací destičku.

Hlava umožňuje připevnění ovládací ručky z levé i pravé strany hlavy. Ručka je teleskopická a zajišťuje max. přesný pohyb hlavy ve všech směrech.

Pro správné nastavení roviny je hlava vybavena integrovanou vodováhou.

Uchycení hlavy k nohám stativu je pomocí 75mm půlkulové základny. Základna umožňuje náklon v rozsahu +-15°. Hlavu lze ze stativu sejmout a pomocí ball adaptéru BL75, můžete na stativ připevnit jiný typ hlavy, slider, jeřáb či jíné příslušenství s 3/8" závitem.

Osmá generace dvojitých hliníkových nohou v kombinaci s teleskopickým křížem s možností nastavení tuhosti, zajišťují dostatečnou oporu a stabilitu celého setu. Aretace nohou pomocí otočných Twist uzávěrů je jednoduchá a rychlá. Koncovky nohou stativu jsou vybaveny gumovými patkami, po jejich sejmutí se obnaží skryté ocelové hroty a stativ je možné použít i na nezpevněných površích.

Ve složeném stavu je možné nohy stativu mezi sebou vzájemně sepnout, aby nedocházelo k samovolnému uvolnění nohou při transportu.

Součástí balení stativu je i polstrovaná brašna ve které je stativ bezpečně chráněn proti nárazům. Brašnu lze přenášet standardně v ruce nebo díky dodávaným popruhům jako batoh na záda.

Obsah balení

  • hliníkový stativ s hlavou
  • polstrovanépouzdro a popruh
Hlava
Nosnost 8 kg
Průměr základny 75 mm rovná 3/8" závit
Balancer (protiváha) 5 krokový (0 - 4)
Panoramatická brzda 4 krokový (0 - 3) fluidní cartridge
Brzda náklonu 4 krokový (0 - 3) fluidní cartridge
Rozsah náklonu +90° / -60°
Rychloupínací destička Benro QR13 (Manfrotto 501/504PLONG) 1/4"-20 a 3/8"-16 závit
Závity pro příslušenství 1 x 3/8"-16
Stativ
Materiál Hliníková slitina 8. generace
Počet sekcí nohou 3
Aretace nohou Twist
Benro BV8 set stativu s hlavou
Minimální pracovní výška 86 cm
Maximální pracovní výška 160 cm
Transportné délka 84 cm
Hmotnost 6340 g

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: