Benro FH100M3

 
Doprava zdarma Efekt lupa
 • 1 z 12
 

Set magnetického čtvercového držáku filtrů.

Dostupnost Na dotaz
3 990 Kč    
Kód produktu 795474
Kategorie Příslušenství čtvercových filtrů
Záruka 5 let
 

Popis produktu Benro FH100M3 100mm set magnetického čtvercového držáku filtrů

 • Jednoduše vložte polarizační filtr pomocí magnetů
 • Pomocí otočného knoflíku můžete rychle a přesně posouvat přechodové filtry
 • Pro čtyři filtry (tři obdélníkové a jeden polarizační)
 • Funguje až do ohniska 15 mm full frame bez vinětace
 • Polarizační filtr lze otáčet zezadu nebo ze strany
 • Bezpečný držák díky bezpečnému a rychlému upínacímu systému
 • Pracuje bezpečně a prakticky s filtry v rámečcích

Další úroveň držáku pro 100mm filtry

S tímto magnetickým držákem filtrů je možné rychle a přesně polohovat gradientní/přechodové filtry pomocí otočného knoflíku.

Tento držák filtru má prostor pro 3 obdélníkové filtry (100 mm široké a 2 mm silné) a speciální poztici pro polarizační filtr.
Polarizační filtr lze ovládat ze strany a zezadu, zatímco ostatní filtry jsou umístěny před ním. Doporučujeme použít polarizační filtry 82mm MAMCPL82 nebo 95 mm MAMCPL95 od společnosti Benro. Dodržáku NENÍ možné zašroubovat standardní závitový filtr.

Magnetický prsten pro cirkulární polarizační filtr

Do rotujícího kroužku držáku je umístěno 16 silných magnetů, které udržují pevně na svém místě polarizační filtr Benro (MAMCPL82 nebo MAMCPL95). Díky magnetům a vybráním v držáku je nyní polarizační filtr velmi snadno instalovatelný nebo demontovatelný.
Prsten s magnety lze otáčet na dvou místech:gumovým řemínkem na levé straně nebo vlastním kroužkem na zadní straně držáku.

Poznámka: U některých objektivů se speciální konstrukcí může polarizační filtr s průměrem 82 mm v držáku způsobovat mírné vinětace v extrémně širokoúhlé poloze.
Pro tyto objektivy doporučujeme polarizační filtry 95 mm (MAMCPL95). Máme zjištěno že se jedná o objektivy:

 • Sony 16-35 f/2,8 GM
 • Tamron 24-70 f/2,8 G2

Redukční Kroužky na objektivy

S držákem FH100M3 jsou v základu dodávány kroužky objektivu 77 mm a 82 mm. Držák je proto připraven k použití s ​​objektivy s průměrem filtru 77 nebo 82 mm. Pro použití držáku filtru na objektivech o průměru filtru 67 nebo 72 mm jsou k dispozici specifické kroužky objektivu (FH100M2LR67 nebo FH100M2LR72). Pro všechny ostatní velikosti závitu šroubu na objektivu má Benro různé Step Down kroužky.

Rámečky filtrů

S držákem filtrů FH100M3 jsou dodávány dva rámečky filtrů: jeden pro 100x100mm a jeden pro 100x150mm. Tyto rámečky filtrů jsou samozřejmě také k dispozici samostatně. Pokud vybavíte každý filtr vlastním rámečkem, není nutné jej měnit. To vám umožní pracovat rychleji a filtry je třeba dotýkat ještě méně (otisky prstů) a filtry jsou tak i mechanicky chráněny.

Benro FH100M3 je vhodný pro následující obdélníkové filtry:

 • 100 mm x 150 mm x 2 mm (skleněné nebo resin) - rámečky filtru FR1015
 • 100 mm x 100 mm x 2 mm (skleněné nebo resin) - rámečky filtru FR1010

Rámečky filtrů pro gradientové/přechodové filtry (FR1015) má ozubení, takže tento filtr lze rychle a přesně umístit pomocí červeného otočného knoflíku. Otočný knoflík má čtyři různé polohy (neutrální, A, B, C), pomocí kterých je možné pohybovat každým gradientovým filtremsamostatně.
Poloha otočného knoflíku se automaticky zablokuje. Stisknutím tlačítka na boku lze vybrat jiný zámek filtru

Extrémně široký úhel

Protože jsou vodítka držáku čtvercových filtrů Benro FH100M3 umístěny více směrem ven, je možné fotografovat s extrémně širokým úhlem bez vinětace . Držák byl úspěšně vyzkoušen na 15mm plného formátu a dokonce s 9mm na APS-C . Maximální šířka úhlu bez vinětace závisí na konstrukci objektivu.

Rychlé vyjmutí

Držák je upevněn nebo uvolněn modrým otočným knoflíkem. Po uvolnění modrého knoflíku lze držák velmi rychle vyjmout zatažením za červenou pružinou západku.
Upevnění je velmi snadné: Držák při nasazování automaticky zacvakne na prstenec objektivu. Tento systém je proto rychlejší než většina ostatních držáků a také mnohem bezpečnější než konstrukce s pružinovým uzávěrem na boku.

Poznámka: filtry NELZE použít bez rámečků filtrů

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: