Benro HD1A

 
Doprava zdarma Efekt lupa
  • 1 z 10
 
  • Precizní třícestná magnéziová hlava
  • S Arca rychloupínací destičkou 
  • Nosnost: 5 kg
Dostupnost Na dotaz
2 190 Kč
Kód produktu 788623
Kategorie HD a GD série
Záruka 5 let
Položka byla vyprodána...
 

Nová třícestné hlavy série HD jsou ideální volbou pro fotografy architektury, krajináře a ostatní fotografy jenž při své práci ocení možnost samostatného nastavení hlavy v každém z jejích tří směrů.
Halvy jsou vyrobeny z magnézia, při své robustnosti si zachovávají nízkou hmotnost a výtečnou nosnost.

Třícestné hlavy Benro HD jsou k dispozici v těchto variantách

Typ výška hmotnost nosnost
HD1A 95 mm 570 g 5 kg
HD2A 120 mm 760 g 8 kg
HD3A 135 mm 910 g 10 kg

Benro třícestné hlavy řady HD si prošly inovací a oproti předchůdci jsou nyní kompatibilní se systéme Arca-Swiss, čímž jsou ještě více univerzálnější a všestranné. Bezpečnou aretaci rychloupínací destičky v základně hlavy obstarává P&T safety systém, který  společně s imbusovými zarážkami na spodní straně destičky zabraňuje nechtěnému vysmeknutí. Destička v povoleném stavu umožňuje bezpečný předozadní pohyb v základně hlavy ze své středové pozice ca 1cm vpřed a vzad. Tento posuv může být přínosem při jemném doladění roviny zaostření bez nutnosti posouvání celé sestavy stativu.  V případě, že destičku chcete zcela uvolnit a vyjmout ji, je potřeba ovladač P&T lehce povytáhnou a otočit v protisměru hodinových ručiček, tím se čelisti základny plně rozevřou.
Základna hlavy u rychloupínací destičky je vybavena 3 integrovanými vodováhami, nastavení přesné roviny ve všech třech směrech je tak velmi snadné a rychlé.

Hliníková destička Arca Swiss je modře eloxována, na horní straně disponuje gumovými plochami, které zabraňují nežádoucímu pootáčení fotoaparátu. Šroub pro uchycení aparátu je vybaven D-očkem, imbusem a zářezem, destičku tak můžete dotáhnout rukou, imbusem či šroubovákem nebo mincí.

Na stranách hlavy a v jejím středu jsou ocejchované stupnice s úhly, které využijete zejména při panoramatické fotografii. Hlava pracuje v bočním náklonu +15°až - 90°, přední a zadní náklon hlavy je je -35 až + 90°, samozřejmostí je plné otáčení kolem své osy v 360°.

Delší ovládací páky hlavy pro boční a předozadní náklon jsou pogumovány a mají velmi příjemný chod, stejně tak i horizontální aretace s prstencově pogumovaným ovladačem.

Hlava se upevňuje na stativ pomocí 3/8" šroubu, lze ji tak upevnit na jakýkoli stativ, držák, slider s tímto standardizovaným šroubem.

Výrobcem doporučená kombinace třícestných hlav Benro HD se staivy Benro

Benro HD1A *stativy Benro řady "0" a "1"
Benro HD2A *stativy Benro řady "1", "2" a "3"
Benro HD3A *stativy Benro řady "2", "3" a "4"

 * první číslice v označení stativů Benro určuje jejich řadu např. Benro TMA18A - řada "1"

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: